Kuba Cup 2016

Kuba Cup 2016

Dne 17.9.2016 jsme se sešli na druhém ročníku střeleckého závodu KUBA CUP v Semilech. Letos se soutěže zúčastnilo o hodně více střelců než loni – bylo jich 75. Dohromady nás bylo asi kolem 110 lidí. I když předpověď počasí byla dosti hrozivá, tak jsme se přesto nevzdali a nakonec nám i počasí vyšlo. Jen při vyhlašování výsledků se spustil déšť, tak jsme se schovali pod stany.

Program akce byl více než pestrý – jako první nám pán z Pomocných tlapek řekl pár vět o asistenčních psech – od nich mám svojí skvělou pomocnici Renču. Říkal nám, co vše se tito psi musí naučit a také co potom umí a s čím nám (hendikepovaným) pomáhají. Jako další se nám představili Vojenští policisté se svými 4 psy. Ukázali nám, jak jsou jejich psi poslušní, jak umí zadržet podezřelého a také jak vyhledávají drogy. Poté následovala ukázka zbraní Vojenské policie. Dále za námi dorazili hasiči z Hasičského záchranného sboru Semily. Ti nám ukázali svůj vůz a ještě jsme si mohli vyzkoušet stříkání ze stříkačky. Stejně jako loni byla na akci i ukázka zbraní Army Arms, o kterou byl veliký zájem.Po hlavním závodě následoval ještě vedlejší doplňkový závod. Pan Petr Vysloužil namaloval a do soutěže věnoval krásný ručně malovaný terč. Tohoto závodu se zúčastnilo 32 střelců.

Během závodů proběhla i střelecká soutěž pro děti, které si vyzkoušely střelbu na terč z větrovky a také airsoftové zbraně, kterými střílely do plechovek.

Hlavní výhra byla věnována firmou Army Arms. Jednalo se o brokovnici Uzkon. Losovalo se ze všech zúčastněných.

Na druhém ročníku KUBA CUP se vybralo úžasných 25.690Kč. Z toho 18.700Kč bylo startovné z hlavního závodu, 6.000Kč se sešlo v pokladničce u vstupu a 990Kč bylo ze střelby na malovaný terč. Získané finance budou použity na kompenzační a rehabilitační pomůcky pro Kubu.

Moc děkujeme všem zúčastněným, že na akci dorazili, panu Richardu Jankovi – ARMY ARMS, vojenskému kaplanovi Hlavního velitelství Vojenské policie mjr. Mgr. Davidu Tomčíkovi a příslušníkům Vojenské policie, Hasičskému záchrannému sboru Semily, Pomocným tlapkám, Auto Kelly, SSK Semily za zapůjčení střelnice a všem, kteří se na akci podíleli.

Více fotografií najdete zde.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a akce a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.