Novinky a akce

 

 

15.3.2016 Jolana přivezla z Kolpingovi rodiny Smečno multifunkční polštář. Tento dárek zajistila nadace Kouzelné přání, který byl uhrazen hokejisty Sparty.


4.2.2016 proběhl Kubův zápis do místní Masarykovy základní školy. Od minula se Jakub ve všech směrech hodně zlepšil a tak byl přijat od září 2016 do první třídy.

 


10.12.2012 jsme si nechali předvést autosedačku pro hendikepované děti IPAI-Reha od firmy Jenčovský. Tato sedačka splňovala vše co Kuba potřebuje: bezpečnost a pohodlí. Cenová nabídka na tuto sedačku je 86 726 Kč. O sedačku jsem požádali na úřadě, kde nám byla přiznán příspěvek ve výši 78 053 Kč, rozdíl budeme muset uhradit.


5.12. 2015 nás v obci Libštát navštívil Mikuláš se svou družinou. Akci pro děti pořádá ÚM Libštát ve spolupráci s místním hasičským sborem. Rozsvěcel se stromeček, sešlo se mnoho dětí i rodičů.


 

2.12. 2015 nám byla předána rehabiltační židle Tobi Madita 1 od firmy Meyra. Židlička bude zatím sloužit ve školce a od příštího školního roku ve škole. Židličku nám pomohl financovat fond Sidus s naším doplatkem.  Tímto bychom chtěli fondu Sidus poděkovat.


 

21.11. 2015 jsme se zůčastnili konzultační schůzky ohledně asistenčního psa, která se konala v Plzni. Pro Kubu by pes znamenal nového kamaráda a pomocníka při jeho aktivitách a tak jsme byli rádi, že jsme za  jsme za týden dostali kladné rozhodnutí. Na pejska si Kuba ještě nějaký měsíc počká, ale už teď se moc těší.


 

Dne 18.7. 2015 se konal první ročník střeleckých závodů pro Kubu – KUBA CUP. Soutěž probíhala na střelnici v Semilech a zúčastnilo se jí 38 střelců. K vidění byly různé druhy zbraní s odborným výkladem a také airsoftová střelnice. V průběhu dne došlo i na dvě ukázky příslušníků Vojenské policie – pyrotechnici s robotem a psovodi se svými psy. Dále nám zásahová jednotka Vojenské policie ukázala svoji výstroj a vyzbroj. Počasí bylo pěkné, akce se vydařila. Ve prospěch Kuby se vybralo krásných 17.220 Kč.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zůčastněným, hlavnímu sponzorovi Richardu Jankovi – ARMY ARMS, vojenskému kaplanovi Hlavního velitelství Vojenské policie mjr.   Mgr. Davidu Tomčíkovi, příslušníkům Vojenské policie, Městské policii Hrádek nad Nisou, SSK Semily za zapůjčení střelnice a všem, kteří se na akci podíleli.


13.6. 2015 se v Peci pod Snežkou konal druhý závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Součástí tohoto závodu byl i benefiční Pochod s Mixitkou. Polovina startovného z tohoto pochodu  2.170Kč byla pořadateli věnována  našemu Kubovi. Velice děkujeme za pomoc řediteli závodu Pavlu Zittovi a jeho týmu.

 


29. 5. 2015 jsme se poprvé zůčastnili akce Noc snů v ZOO Praha. Noc snů je mezinárodní akce pro pomoc dlouhodobě nemocným dětem, dětem s postižením a jejich rodinám. Speciální večerní program, který ZOO pro děti připravila byl úžasný – ukázka práce jízdní policie, malování na obličej, návštěva terária, přehlídka  cvičených dravců a mnoho dalšího. Na závěr večera se konala ohňová show a při rozloučení děti dostaly drobné dárky.


V květnu 2015 dostal Kuba interiérový mechanický vozíček Panthera Micro od firmy Ortoservis, který financovala nadace Život dětem v projektu Srdce dětem společně s hlavním partnerem společností Lídl. Vzhledem k tomu, že má Jakub díky ochablým svalům velice malou sílu v rukou, jsme se domnívali, že nikdy sám na vozíčku jezdit nebude. Proto jsme byli překvapeni, když  se rozjel sám.Vozíček važí pouhých 3,5 kilogramů, je dobře ovladatelný. Kuba je na něm velmi spokojený, samostatný pohyb po bytě pro něj znamená nové zážitky.


V únoru byl Jakub u zápisu do školy. Po konzultaci s psychologem dostal Kuba roční odklad.


Loni v  září jsme začali s přestavbou pokojíčku pro Jakuba. Byla to celková rekonstrukce, výměna oken, snížení stropu,nová podlaha. V prosinci bylo vše těsně před Vánocemi dokončeno. Nový pokojíček dostal  Kuba jako vánoční dárek a má tam vše co potřebuje. Z pokojíčku je nadšený a nám odpadlo přenášení Jakuba do patra.


 

19.12. 2014    Začátkem dubna jsme začali stavět svépomocí bezbarierový vchod do našeho domu. Podařilo se nám toho hodně postavit. Chtěla bych touto cestou poděkovat sponzorům a rodině hlavně dědečkovi, který pomohl s výstavbou. Je prosinec, bude padat sníh a mrzne.Všechny stavební práce jsou pro tento rok zastaveny, stavět se začne zase až na jaře. Příští rok se vše dodělá a zkolauduje.


Dne 7.4. 2014 nám byla očním lékařem potvrzena oční vada. Pravé oko je krátko a dalekozraké, levé oko je krátkozraké. Na doporučení kamarádky jsme vybrali brýle od firmy Centrostyle ,dětský model Active Spring. Brýle jsou slušivé, velmi odolné a perfektně sedí.

Jakub v nových brýlích


5.5.2014 Spuštěny nové webové stránky našeho syna Jakuba, který se narodil se svalovou dystrofií. Web budeme průběžně doplňovat o nové informace, rady a pokroky našeho Kuby.